TWISTO RATY

Wygodne raty już od 0%

Robisz zakupy za 200 zł lub więcej? Podziel płatność na 3 miesięczne raty za 0 zł albo do 12 rat za opłatą.

JAK TO DZIAŁA

Najprostsze raty

01 — Zarejestruj się i zrób zakupy kartą Twisto

Po zarejestrowaniu w Twisto przyznamy Ci bezpłatny limit ratalny. Wydatki o wartości co najmniej 200 zł możesz rozłożyć na raty do końca miesiąca, w którym został zrobiony zakup.

02 — Wybierz transakcję i liczbę rat

Wybierz w aplikacji transakcję, którą chcesz podzielić na raty, a następnie liczbę rat (od 3 do 12), korzystając z suwaka w aplikacji. Sprawdź, z jakim kosztem się to wiąże i potwierdź jednym przyciskiem. Wystarczą trzy sekundy i gotowe!

03 — Skorzystaj z 3 rat za 0 zł

Robiąc zakupy w wybranych sklepach za min. 200 zł możesz podzielić je na 3 raty za 0 zł! Zarejestruj się i sprawdź listę sklepów z Podziel na 3 w aplikacji lub na koncie Twisto.

Instaments in app with 3 clicks

Co zyskujesz z Twisto

Czas na podjęcie decyzji

Nie musisz decydować o tym, ile rat potrzebujesz w momencie dokonywania zakupu. Masz na to czas do końca miesiąca.

Swoboda finansowa

Niektóre wydatki są niespodziewane. Z Twisto możesz cieszyć się tym czego potrzebujesz od razu, a zapłacić nawet w 12 miesięcznych ratach.

Podziel na 3

Poznaj dodatkową funkcję Twisto, dzięki której podzielisz zakupy w sklepach partnerskich na 3 raty za 0 zł, zawsze gdy tego potrzebujesz. Sprawdź

Sprawdź koszt rozłożenia na raty

Powyższy kalkulator przedstawia symulację skorzystania ze spłaty ratalnej w ramach sublimitu ratalnego. Wyliczenia dokonane za pomocą kalkulatora mają charakter orientacyjny i w niektórych miejscach zostały zaokrąglone. Ostateczna wysokość rat oraz kosztów zostanie określona w harmonogramie spłaty ratalnej. RRSO wynosi 113,5%.

Do 16.05
Od 17.05
Do 16.05
Od 17.05

Kwota zamówienia

400 zł

200 zł

5 000 zł

Liczba miesięcznych rat

5

3 miesiące

12 miesięcy

Płacisz miesięcznie

Łącznie zapłacisz

Dodatkowo zapłacisz

Powyższy kalkulator przedstawia symulację skorzystania ze spłaty ratalnej w ramach sublimitu ratalnego. Wyliczenia dokonane za pomocą kalkulatora mają charakter orientacyjny i w niektórych miejscach zostały zaokrąglone. Ostateczna wysokość rat oraz kosztów zostanie określona w harmonogramie spłaty ratalnej. RRSO wynosi 113,5%.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Kto może skorzystać z rat z Twisto?

Możliwość rozłożenia zakupu na raty ma jedynie część Klientów Twisto. Limit ratalny przyznawany jest na podstawie indywidualnej analizy zdolności kredytowej każdego Klienta oraz jego historii współpracy z Twisto, m.in. długości współpracy i terminowości spłat.

Czy mogę spłacić raty wcześniej?

Tak, w każdym momencie możesz nadpłacić dowolną kwotę rat. W takiej sytuacji prosimy o kontakt z naszą obsługą klienta (na czacie w koncie, pod numerem 22 263 02 10 lub na kontakt@twisto.pl). Napisz, o który zakup chodzi i jaką kwotę chcesz spłacić, a my poinstruujemy Cię na jaki rachunek dokonać wpłaty i dokonamy rekalkulacji kosztów odsetek.

Jaka jest maksymalna kwota, którą mogę rozłożyć na raty?

Maksymalna kwota, którą możesz rozbić na raty to Twój limit ratalny. Jego wysokość możesz sprawdzić po zalogowaniu do aplikacji (w sekcji “więcej” -> “Zapłać w ratach”) lub w przeglądarce (sekcja “Raty”). Możesz też rozbijać na raty mniejsze kwoty. Każdy kolejny zakup rozłożony na raty, pomniejszy kwotę dostępnego limitu ratalnego. Jednocześnie, każda spłacona rata powiększy Twój limit.

Jaka jest minimalna kwota, która mogę rozłozyć na raty?

Możesz rozłożyć na raty transakcję o wartości co najmniej 200 zł. Maksymalna kwota, którą możesz rozbić na raty to równowartość Twojego limitu ratalnego

Czy mogę rozbić na raty transakcję w obcej walucie?

Tak. Przy zaksięgowaniu transakcji zawsze dokonujemy jej przewalutowania na złote. Jeśli kwota przewalutowanej transakcji wynosi co najmniej 200 zł, wówczas możesz ją rozbić na raty.

Na ile rat mogę rozbić transakcję?

Możesz rozbić transakcję na od 3 do 12 rat (czyli na okres od 3 do 12 miesięcy).

Ile kosztuje rozłożenie transakcji na raty?

Dokładny koszt rozłożenia na raty danej transakcji oraz RRSO możesz sprawdzić w aplikacji zanim się na to zdecydujesz.

Jakiego rodzaju transakcje mogę rozbić na raty?

Na raty możesz rozbić każdą transakcję wykonaną za pośrednictwem Twisto, wliczając w to transakcje kartą Twisto, transakcje z Twisto Pay (jednorazowe zakupy w sklepach partnerskich) oraz Twisto Split. Transakcja musi wynosić co najmniej 200 zł i zostać zaksięgowana.

Jak sprawdzić zestawienie transakcji rozłożonych na raty?

Aby sprawdzić zestawienie transakcji rozłożonych na raty, zaloguj się do konta online lub otwórz aplikację Twisto. Wejdź w sekcję “Raty” (na stronie) lub “Więcej”, a następnie “Raty” w aplikacji. Poszczególne transakcje rozłożone na raty zobaczysz też na stronie głównej konta online i aplikacji.

W jaki sposób spłacić ratę?

Na koniec miesiąca tradycyjnie prześlemy Ci rachunek do uregulowania. Będzie w nim uwzględniona również miesięczna rata. Od momentu wystawienia masz czas do 15. dnia miesiąca na jego uregulowanie. Jeżeli chcesz spłacić ratę wcześniej - skonktaktuj się z nami (na czacie w koncie, pod numerem 22 263 02 10 lub na kontakt@twisto.pl).

Czy mogę odłożyć spłatę rat na kolejny miesiąc podobnie jak robię to z innymi płatnościami?

Tak, rata za dany miesiąc zostanie doliczona do Twojego miesięcznego rachunku od Twisto. Gdy go otrzymasz, możesz zdecydować czy chcesz go uregulować, czy przesunąć wybraną kwotę na następny okres rozliczeniowy. Nie ma jednak możliwości przesunięcia na następny miesiąc pojedynczej raty.

Dlaczego nie mogę skorzystać z Twisto Raty?

Opcja płatności ratalnych jest obecnie udostępniona tylko dla wybranej grupy Klientów, którzy mają wystarczająco długą historię współpracy z Twisto i pozwala im na to zdolność kredytowa. Zamierzamy rozszerzać tę grupę w przyszłości. Będziemy o tym informować Klientów.

Dlaczego nie mogę rozłożyć danej transakcji na raty?

Zgodnie z regulaminem usługi, rata lub suma rat, które zapłacisz w danym okresie, nie może być wyższa niż 1/12 Twojego sublimitu ratalnego. Jeśli wartość transakcji jest relatywnie niska, spróbuj podzielić ją na większą liczbę rat.

Jaka jest różnica między limitem kredytowym, sublimitem płatniczym i sublimitem ratalnym?

Limit kredytowy udzielony na podstawie Umowy Twisto Kredyt i Raty składa się z sublimitu płatniczego, do wysokości którego Klient może dokonywać transakcji określonych w tej umowie oraz sublimitu ratalnego, do wysokości którego Klient może obejmować spłatą ratalną wybrane transakcje w kwocie nie niższej niż 200 zł lub jej równowartości. W ramach sublimitu ratalnego Klient może rozłożyć spłatę wybranej transakcji na 3 do 12 miesięcznych rat. Wysokość i terminy płatności poszczególnych rat określa harmonogram przekazywany w momencie skorzystania ze spłaty ratalnej. Każde objęcie transakcji spłatą ratalną obniża dostępny sublimit ratalny i jednocześnie odnawia sublimit płatniczy o kwotę tej transakcji.

Na czym polega symulacja dostępna w kalkulatorze?

Kalkulator przedstawia symulację skorzystania ze spłaty ratalnej w ramach sublimitu ratalnego. Wyliczenia dokonane za pomocą kalkulatora mają charakter orientacyjny. Ostateczna wysokość rat oraz kosztów zostanie określona w harmonogramie spłaty ratalnej. RRSO wynosi 113,5% przy założeniu, że transakcje dokonane w ciężar sublimitu płatniczego są spłacane w terminie spłaty, a sublimit ratalny w wysokości 500 zł jest wykorzystany w pierwszym miesiącu obowiązywania umowy w pełni poprzez rozłożenie spłaty tej kwoty na 3 miesięczne raty. Ostateczna wysokość kosztów zależy od faktycznego wykorzystania limitu kredytowego. Klient nie ponosi kosztów w przypadku braku korzystania z limitu kredytowego.

Savings icon

Sublimit ratalny jest częścią Twojego limitu od Twisto. Przedstawiony przykład reprezentatywny dotyczy kredytu konsumenckiego (limitu), udzielonego na podstawie Umowy Twisto Kredyt i Raty: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 113,50%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 8400 zł (w tym: sublimit płatniczy 2000 zł, sublimit ratalny 6400 zł), całkowity koszt kredytu: 3343,20 zł (w tym prowizja naliczona obliczona z góry dla całego okresu obowiązywania umowy 136,10 zł, która w przypadku ziszczenia się warunków zawieszających określonych w umowie staje się prowizją należną w odpowiedniej części na rzecz Twisto Polska sp. z o.o., prowizja należna 1,61 zł, oprocentowanie stałe: 20,5%), całkowita kwota do spłaty: 11743,20 zł, okres obowiązywania umowy: 365 dni. Kalkulacja została dokonana na dzień 03.05.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie. Udzielenie i wysokość kredytu uzależnione są od oceny zdolności kredytowej Klienta dokonanej przez kredytodawcę - Twisto Polska sp. z o.o.