14.04.2021

Płatności odroczone od Twisto dostępne w sklepach New Balance

  • New Balance - jedna z najpopularniejszych marek obuwia sportowego w Polsce udostępniła swoim klientom płatności odroczone od Twisto za pośrednictwem bramki płatniczej PayU.

  • Dzięki integracji z PayU od początku roku płatności odroczone od Twisto zostały wdrożone w kolejnych kilkudziesięciu sklepach internetowych.

New Balance jest jedną z największych na świecie firm oferujących odzież, obuwie i akcesoria sportowe. Od dziś kupujący w polskich sklepach internetowych New Balance: nbsklep.pl oraz nboutlet.pl zapłacą z Twisto w ramach platformy PayU Płacę Później. Dzięki temu będą mogli odroczyć płatność za zakupy jednym przyciskiem, bez żadnych kosztów.

- Współpraca z Twisto to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, którzy coraz częściej kupują online, a jednocześnie są coraz bardziej zainteresowani nowoczesnymi i wygodnymi metodami finansowania. Płatności odroczone przenoszą doświadczenie ze sklepu tradycyjnego do internetu, umożliwiają przymierzenie produktu, przed uiszczeniem zapłaty. Rozwiązanie oferowane przez Twisto zapewnia też doskonały UX - jest intuicyjne i nie wymaga żadnych formalności, bardzo dobrze dopełniając ścieżkę zakupową - mówi Arkadiusz Kotula E-commerce Manager, New Balance Polska.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że New Balance zdecydował się zaoferować płatności Twisto swoim klientom. Pandemia COVID jeszcze przyspieszyła rozwój e-commerce w Polsce, przenosząc znaczną część handlu do online. Dzięki płatnościom odroczonym granica pomiędzy handlem tradycyjnym a internetowym zaciera się, dotyczy to szczególnie zakupów w segmencie fashion. Kupujący może zobaczyć i przymierzyć produkt, zanim pieniądze opuszczą jego konto. Dla części klientów brak takiej możliwości bywa powodem porzucania koszyka - mówi Adam Miziołek, country manager Twisto w Polsce. - Inny aspekt to możliwości finansowe kupującego w danym momencie. Wiele osób rezygnuje z finalizacji zamówienia ze względu na ograniczenia finansowe. Część konsumentów jest bardziej skłonna do dokonania zakupu, gdy w punkcie sprzedaży oferowany jest prosty plan sfinansowania zakupu - dodaje.

Szybki rozwój

W I kwartale 2021 r. Twisto zostało wdrożone w kilkudziesięciu nowych sklepach internetowych, m.in. z branży fashion, ale też spożywczej i RTV/AGD. Już wkrótce ta poularna forma płatności zostanie aktywowana w kolejnych sklepach w Polsce. Intensywna ekspansja Twisto na polskim rynku e-commerce to efekt współpracy fintechu z PayU, liderem płatności online w Polsce.

- Wdrożenie Twisto do portfela metod płatności oferowanych przez PayU sprawiło, że uruchomienie odroczonych płatności z punktu widzenia sklepu posiadającego bramkę płatniczą PayU jest wyjątkowo proste. Już wkrótce będziemy mogli ogłosić kolejne wdrożenia w znanych sklepach internetowych - mówi Tomasz Żołnierz, Head of Credit Business Development, PayU.

Jak zapłacić

Odroczenie płatności z Twisto jest bardzo proste. Wystarczy, że kupujący wybierze PayU, a następnie Twisto Płacę Później jako metodę płatności za zakupy. W ciągu ułamków sekundy Twisto sprawdzi wiarygodność kredytową kupującego i potwierdzi możliwość dokonania zapłaty. Po potwierdzeniu płatności, klient ma jeszcze 21 dni na uregulowanie należności wobec Twisto bez żadnych kosztów. Inną opcją jest rejestracja w Twisto. Zarejestrowany klient otrzymuje bezpłatną, wirtualną kartę płatniczą Twisto, którą może robić zakupy w dowolnym sklepie. Na opłacenie zamówienia bez żadnych dodatkowych kosztów ma do 45 dni (do 15 dnia następnego miesiąca). Dodatkowo, wygodna aplikacja zintegrowana z kontem umożliwia rozłożenie zakupu na bezpłatne raty lub przesunięcie płatności na kolejny miesiąc, jeśli zajdzie taka potrzeba.